Klub 500 nesúhlasí s najnovšími vyjadreniami Jána Slotu

Bratislava 6.3.2008: Klub 500 je znepokojený najnovšími vyjadreniami predsedu SNS Jána Slotu, v ktorých spochybňuje výhodnosť prijatia eura od januára budúceho roku.
„Prijatie Eura je záväzok súčasnej vládnej koalície, teda aj Slovenskej národnej strany, vyjadrenej v programovom vyhlásení vlády Slovenskej republiky. Akékoľvek spochybňovanie termínu prijatia Eura zo strany predstaviteľov vládnej koalície vnímame ako krok, ktorý vrhá zlé svetlo na Slovensko a spochybňuje jeho dôveryhodnosť. Politici by si mali uvedomiť, že v súčasnej situácii akékoľvek spochybňovanie termínu prijatia Eura významne škodí slovenskej ekonomike. Naopak v súčasnej dobe je nevyhnutné spojiť sily a zintenzívniť komunikačnú kampaň hlavne vo vzťahu k obyvateľstvu,“ uviedol predseda Klubu 500 Ing. Vladimír Soták.
Výhodou aj pre samotných občanov Slovenska je fakt, že spoločná mena prináša v praktickom živote veľa zjednodušení – uľahčuje platobný styk, umožňuje lepšie porovnanie cien a cestovanie do krajín EÚ bude jednoduchšie, nakoľko nebude nutná výmena peňazí.
„Je zrejmé, že zavedenie Eura prinesie so sebou množstvo noviniek a zmien, na ktoré si bude musieť každý občan, podnikateľ zvykať. Bude to znamenať veľkú zmenu, ktorá by nám však mala dlhodobo priniesť pozitívny efekt. Téma prijatia Eura by sa nemala stať lacnou politickou agendou a nemali by sa podsúvať občanom zjednodušené a lacné hodnotenia, ale práve naopak, politici vládnej koalície (aj SNS) by už konečne mali pripraviť a realizovať opatrenia, ktorými chcú zabezpečiť šetrenie verejných výdavkov,“ uzavrel V. Soták