Podnikatelia poskytnú pomoc pre odstránenie následkov kalamity

Klub 500 daruje 500.000 Sk pre Vysoké Tatry
Podnikatelia poskytnú pomoc pre odstránenie následkov kalamity


Členovia Klubu 500, združujúceho slovenských vlastníkov podnikov nad 500 zamestnancov, sa rozhodli darovať sumu 500.000,-Sk na obnovu prírodným živlom zničených Vysokých Tatier. 

„Slovenskí vlastníci, ktorým nie je ľahostajný osud vlastnej krajiny sú okrem finančnej pomoci pripravení do maximálnej možnej miery vyjsť v ústrety a pomôcť Vláde SR a regionálnym samosprávam pri odstraňovaní následkov prírodnej katastrofy“, informoval o tom výkonný riaditeľ Klubu 500 Ing. Mgr. Tibor Gregor.

Doplnil, že podnikatelia o konkrétnom použití finančných prostriedkov rozhodnú po konzultácii s ministrom pôdohospodárstva Zsoltom Simonom, ktorý by mal upresniť priority. Okrem finančných prostriedkov sú členovia klubu zastupujúci veľké slovenské podniky ochotní poskytnúť aj mechanizmy s pracovníkmi. Klub 500 zároveň vyzýva ostatných slovenských podnikateľov, firmy a organizácie, aby sa zapojili do celoslovenskej i medzinárodnej snahy o pomoc Vysokým Tatrám.

„Katastrófa na symbole Slovenska – Vysokých Tatrách, je výzvou pre všetkých, aby odložili malicherné spory a zúčastnili sa na ich obnove. Takéto chvíle preveria charakter národa a jeho schopnosť konať“, konštatoval v mene Klubu 500 T.Gregor.